Karta AXI jest bardzo wygodnym narzędziem. Koszty roczne tzw. RRSO wynoszą 83,54%. Nasza karta może być jednak instrumentem finansowym tanim, niewspółmiernie tańszym od dostępnych na rynku innych form pożyczania pieniędzy np. pożyczek pozabankowych. Dodatkowo z karty korzystać można w każdym momencie i zapłacić tylko za okres w którym wykorzystuje się przyznany limit. Jeśli więc nie chcesz płacić prowizji za wypłatę z bankomatu, opłat za duplikat karty, sprawdzenie salda w bankomacie, zmiany PIN i za inne usługi – karta AXI Ci to gwarantuje. Aplikując o Kartę AXI nie musisz się również martwić o ubezpieczenia i opłaty roczne, nie znajdziesz niczego napisanego małym drukiem. Tabela opłat i prowizji jest krótka, prosta i czytelna.

Czy jednak za używanie Karty AXI trzeba płacić? Oczywiście tak. Czy Karta jest droga? Nie, przeanalizujmy przykład. Pierwszego dnia miesiąca wykorzystujesz 1000 zł. Twój najbliższy okres rozliczeniowy przypada następnego miesiąca pomiędzy 1 a 5 dniem, co daje 30 dni na jakie pożyczyłeś środki z Karty. Spłacając wykorzystaną kwotę jednorazowo spłacisz 1 060 zł czyli 60 zł i to jest cały koszt 60-dniowego kredytu. Potrzebujesz wykorzystać kolejną kwotę z przyznanego limitu? Możesz w każdej chwili. Teraz porównaj koszt jaki poniosłeś na Karcie AXI z jakąkolwiek płatną pożyczką tzw. „chwilówką” również na 30 dni. Koszt w pożyczki w takim przypadku wyniesie aż 27,5% czyli 275 zł! Na Karcie AXI – 60 zł.

Oprocentowanie karty kredytowej AXI wynosi tylko 0,57 % miesięcznie tj. 0,019 % dziennie i dotyczy wykorzystanej kwoty (jeżeli spłacisz całą wykorzystaną kwotę w miesiącu następującym po wykonaniu transakcji - inaczej mogą zostać doliczone odpowiednie opłaty Umowne, np. kary związane z brakiem spłaty zadłużenia w wyznaczonym terminie).