Zapomniany kod PIN jest jedną z najczęstszych przyczyn blokowania kart kredytowych. Dzieje się to w przypadku, w którym wpiszesz zły kod PIN trzy razy pod rząd. Niestety nie można odblokować tak zablokowanej karty – konieczne będzie ponowne jej wydanie.

W tym celu prosimy o skontaktowanie się z nami pod numerem 222 70 70 30 lub mailowo: help@axi-card.pl, a my przeprowadzimy Cię przez procedurę ponownego wydania Karty AXI.

Koniecznym warunkiem będzie wysłanie nam pisma z prośbą o ponowne wydanie karty kredytowej – możesz je wysłać na nasz adres mailowy help@axi-card.pl lub bezpośrednio do naszego biura.

Co mogę zrobić, by zapobiec takiej sytuacji?

Po pierwsze, zmień automatycznie wygenerowany kod PIN. Chociaż z perspektywy bezpieczeństwa zostawienie go jest mądrym pomysłem, to te 4 cyfry nic dla Ciebie nie znaczą. By nie zapomnieć kodu PIN do Karty AXI wystarczy wybrać takie liczby, które będą Ci się z czymś kojarzyć – może Twoje urodziny? Może urodziny kogoś bliskiego? Inne ważne daty? Wybór należy do Ciebie – ważne jest, byś mógł zapamiętać swój kod PIN bez jakiegokolwiek problemu. Pamiętaj, że kod PIN jest kluczem do bezpieczeństwa Twoich środków na Karcie AXI.

Po drugie, nigdy nie zapisuj swojego numeru PIN – a jeżeli mimo wszystko wolisz to zrobić, nigdy nie trzymaj go w jednym miejscu z Twoją Kartą AXI. Jeżeli będziesz miał kod PIN w portfelu razem z kartą kredytową, a on zostanie Ci ukradziony, złodzieje będą mogli skorzystać z limitu dostępnego na Karcie AXI. 

Pamiętaj, że bezpieczeństwo Twoich funduszy jest bardzo ważne. Dlatego zawsze gdy jest jakiekolwiek prawdopodobieństwo zagrożenia dla Twoich pieniędzy, pamiętaj, by jak najszybciej zablokować kartę kredytową.